Comment are off

SmartPos Kantin Programı

SmartPos Kantin Programı

PDF Dökümanı

Merkezi yönetim yapısı sayesinde ne kadar şubeniz veya satış noktanız olursa olsun tek bir yerden tamamını yönetebilirsiniz.

Kantin de Smartpos

smartpos-002Okul kantinleri başta olmak üzere bir çok kantin için düşünülen Smartpos çok hızlı ve dinamik satış ekranları sayesinde servisi çok hızlandırmaktadır. Ama en büyük özelliği parayı ortadan kaldırmakta veya azaltmaktadır. Daha önce den velilerden alınan kredi kartı veya para öğrencinin kartına yüklenmekte ve öğrenci kendine tanınan günlük limit kadar harcama yapabilmektedir. Webden yapılan raporlama modülü sayesinde veli çocuğunun neler aldığını izleyebilmektedir. Öğretmenler kantine siparişlerini telefon açmadan bilgisayar üzerinden verebilmekte ve ay sonu karışıklıklar ortadan kalkmaktadır. Okul idarecileri kantinde neler satıldığını izleyebilmekte ve denetim çok kolay olmaktadır.

Bunu çok seveceksiniz !!!

Hedef kitle olarak tüm perakende satış yapan mağazalar düşünülmüş ve tasarlanmıştır. Ayakkabıcılar,bijutericiler, tuhafiyeler, giyim mağazaları, manavlar, kasaplar kısaca aklına perakende adına negeliyorsa hepsi.

smartpos-kantin

SMARTPOS önofis yazılımı SQLServer la haberleşerek çalışır. Yönetim programı SQL den verileri çeker ve kasalara smartpos-005gönderilmesini sağlar. Bu sayede şubelere Server kurulmasına gerek kalmaz.Kasa onaylı poslarda olduğu gibi hem online hem offline çalışabilir. Bir posta olandan daha fazlası Smartpos ta mevcuttur. Direk olarak 144 adet direk ürün tuşu mevcuttur. Ana ekranda fişi askıya alma ve askıdaki fişi tekrar çağırıp satma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. (Askıya alve askıdaki işlemler) Müşteri listesini tıkladığınız zaman müşteri kartı mevcutsa direk kartı okutabilir ya da listeye tıklayıp adından müşterinizi seçebilirsiniz. Belge tekrarı son belgeyi tekrar yazdırır.

Terazi tuşuna basıldığında size aşağıdaki ekranı açar ve reyonuna göre ürün seçmenizi ister.

smartpos-003Buradan ürün seçildiği anda kendisine bağlı teraziden tartı bilgisini alıp direk ürünün satışını gerçekleştirir.

Ürün listesini tıkladığınız anda ürünleri ismine göre arama yapabileceğiniz ekran açılır. Listeden istediğiniz ürünü seçip satışını gerçekleştirebilirsiniz. Belge iptali komple kesilen belgeyi iptal eder.Kasa giriş ve kasa çıkış kasaya verilen avansların ve kasadan yapılan ödemelerin girildiği tuşlardır. Satır iptal okutulan ürünler den satır bazlı iptali sağlar. Ara toplam fiş tutarını gösterir.Alt sıradaki tuşlar ödeme tuşlarıdır. Birden fazla ödeme tuşu tanımlayabilirsiniz. Nakit kredi kartı, Akbank kredi kartı, veresiye gibi. Smartpos’a aynı anda birden fazla printer bağlayıp (termal, nokta vuruşlu) farklı evrakları farklı printerden basabilir siniz. Samartpos la sattığınız ürünü iade alabilir ve gider pusulası düzenleyebilirsiniz.İşlem tuşuna tıkladığınızda aşağıdaki menü açılacaktır. Buradan günlük kasa raporunu alabilirsiniz.Ürün değişimi yapabilirsiniz. Ürün değişimi tıklandığında geri alınan ürün girilecek diğer yarım ekrana verilen ürün girilecek arada fark varsa tahsil edilecek ve sistem hem faturayı hem gider pusulasını hem de tahsilat makbuzunu oluşturacak ve print edecektir.

 

Belge seçimi fiş fatura iade evrak tipini seçmemizi sağlar. Masrafgiriş eğer evrağa bağlı bir masraf varsa onu girmemizismartpos-014 sağlar. Sistem girilen masrafı faturaya ilave edecektir.(nakliye, montaj, komisyon vs.)

Yazarkasa iletişim eğer sisteme bir yazarkasa bağlıysa kasaya bilgi ve departman gönderir.Sisteme yazarkasa bağlıysa kasadan Smartpos la hazırlamış olduğunuz fişi departman bazlı veya ürün bazlı olarak çıkarabilirsiniz.Etiket basa tıklandığında sistem etiket basılacak ürünleri seçmemizi sağlar ve tanımlı etiket yazıcısından raf veya ürün etiketi basabilirsiniz. Menü kapat işlem menüsünü kapatır. Programı kapat ise programı kapatır.

SMARTPOS YÖNETİM:

Bütün tanımlamaların yapıldığı kasalara bilgi gönderilen bölümdür. Küçük noktalarda herhangi bir arka ofis yazılımı olmadan buradan da ürün ve müşteri tanıtabilirsiniz. Barkod maskeleri, kullanıcı tanımları (kasiyerler), mağazalar, KDV tanımları,Yazarkasa tanımları, stok kartı tanımları, müşteri kartı tanımları ve promosyon tanımları buradan yapılıp kasalara gönderilir.

 

Logo

Barkod Sistemi