Comment are off

Kasap Barkod Sistemi

PDF Dökümanı

Hızlı satış programları birçok sektöre hizmet verirken kasap dükkanları için spesifik olarak geliştirilen kasap barkod sistemi et stokunun tutulması farklılıklar arz etmektedir. Standardize edilemeyen et stoku Smartpos hızlı satış programı ve entegre olarak çalışan Workgroup ön muhasebe programı ile çok kolay bir şekilde tutulabilir.
Karkas olarak gelen et ürünleri ana stok kalemine işlenerek programa alış faturası girişi yapılır.
Ana ürün stok tipi parçalama olarak seçilir.
Diğer satılan alt ürünler ticari ürün olarak tanımlanır.

Ürün Parçalama Reçetesi

Ürün parçalama reçetesinde ticari olarak tanımlanan stok kalemleri stok tipi parçalama olan ürüne bağlanır. Her ticari ürün satıldıkça gidip stok tipi parçalama olan ana ürünün stok miktarı eksilir. Reçetede fire miktarı da oran olarak ayrıca işlenebilir. Geriye kalan kemik miktarı tartılarak sarf çıkış fişi veya satış faturası ile satılarak ana ürünün stok miktarı izlenir.

Küçük bir örnek yapalım.

Giriş Çıkış
Dana Karkas Et 300 Kg Dana Kıyma 100 Kg
Dana Bonfile 5 Kg
Dana Biftek 30 Kg
Dana Kuşbaşı 74 Kg
Dana Tranç 15 Kg
Dana Döş 20 Kg
Dana Kontrfile 5 Kg
Dana Kemik 45 Kg
Fire %2 6 Kg
Toplam 300 Kg Toplam 300 Kg

Dana eti gibi aynı işlemi tavuk satışında da yaparak et stokunu en doğru şekilde tutabilirsiniz. Ürünlerinizin nasıl satıldığını bilmediğiniz için satış işlemine göre işleyen reçeteler sayesinde en doğru stok elde edilmiş olur.
Smartpos hızlı satış programı barkodlu teraziler veya dokunmatik pos bilgisayara rs232 portu üzerinden bağlanan checkout terazilerle entegre olarak çalışmakta, bu şekilde etiket maliyetlerini de aşağı çekmektedir.
E-fatura ve e-arşiv fatura sistemi ile entegre olarak çalışan Smartpos Hızlı Satış Programı çok pahalı yatırımlar yapmadan stok tutmak isteyen firmalar için en kolay ve etkili çözüm.

Logo

Barkod Sistemi